Excel İki Tarih Arasındaki Günler Nasıl Hesaplanır?

Excel iki tarih arasındaki günleri, gün sayısı, hafta sayısı, ay sayısı ve yıl sayısı gibi farklı kombinasyonlarda hesaplayabilirsiniz. Excel tablolarınızda başlangıç ve bitiş tarihi sütunları eklemek ve bu iki tarih arasındaki günleri hesaplamak gerekebilir. Bu nedenle, Excel’de iki ayrı tarih arasında kaç gün olduğunu gösteren çok basit bir Excel işlevi kullanabilirsiniz. Excel GÜN (Days) fonksiyonu, başlangıç ​​ve bitiş tarihinizin olduğu toplam gün sayısını hesaplamak için kullanılabilir.

Excel GÜN (Days) işlevinde, “Başlangıç ​​Tarihi” ve “Bitiş Tarihi”ni belirtmeniz gerekir ve size belirtilen iki tarih arasındaki toplam gün sayısını verir.

İki tarih arasındaki yıl, ay ve günü hesaplamak için kullanacağınız formül ise şöyledir; =YIL(C7)-YIL(B7)&” YIL “&AY(C7)-AY(B7)&” AY “&GÜN(C7)-GÜN(B7)&” GÜN “. Hücreleri kendi tablonuza göre düzenleyebilirsiniz.

Unutmayın, Excel’de tarihleri hesaplama oldukça kolaydır. Yeterli formülleri öğrendiğinizde, istediğiniz her türlü hesaplama kolaylıkla yapılabilir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com