Erzurumlu iş insanı Haluk Ertek, Alparslan Türkeş’in otomobiliyle oy kullanmaya gitti

Erzurum’da yaşayan Haluk Ertek, bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için oy kullanmaya özel aracı olan 1973 model Chevrolet Caprice Classic ile geldi. Yaklaşık 20 yıldır klasik otomobillerle ilgilenen Ertek, otomobilini özel bir parkta tutuyor ve sadece özel günlerde kullanıyor. Alparslan Türkeş’ten yadigar olan bu arabayı satın almak isteyen çok sayıda kişi var ancak Haluk Ertek, çocuklarına miras olarak bırakmayı planlıyor.

Ertek, kendisine ait olan klasik otomobiliyle dikkat çekerken, şu sözleri söyledi: “Alparslan Türkeş’in kullandığı otomobilin sahibi olmaktan gurur duyuyorum. Otomobili satın almak isteyen çok kişi var ama benim satmak gibi bir düşüncem yok. Çocuklarıma miras olarak bırakacağım.”

Ertek, otomobilini kullanarak oy kullanacağı 3 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Erzurum’da Alparslan Türkeş’ten yadigar bu arabayı görenler ise gözlerini Ertek’in otomobilinden alamadı.

Bu haber, Ertek’in Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için 1973 model Chevrolet Caprice Classic arabasıyla oy kullanması hakkında bilgi veriyor. Ertek’in otomobile olan sevgisi ve otomobili satmayı düşünmemesi haberin detayları arasında yer alıyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com