Erdoğan, Azerbaycan'da resmi törenle karşılandı! Sinan Oğan da heyette

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışı ziyaretlerine devam ediyor. Bu kez Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından resmi bir törenle karşılandı. Törene Türkiye’den birçok bakan ve yetkili de katıldı. Heyette yer alan isimler arasında, 14 Mayıs seçimlerine ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak katılan ve 2. turda Erdoğan’ı destekleyen Oğan da bulunuyor.

Erdoğan, ziyareti sırasında Azerbaycan’ın iş dünyası, milli savunma sanayi, enerji ve turizm alanlarında ilerleme kaydettiğini belirtti. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki yakın ilişkilerin her geçen gün daha da güçlendiğini ifade eden Erdoğan, bu durumun iki ülke arasındaki işbirliğine olumlu yansımalarının olduğunu da belirtti.

Türkiye ve Azerbaycan arasındaki diplomatik, ekonomik ve askeri işbirliği son zamanlarda oldukça gelişmiştir. İki ülke, bölgesel sorunlarla başa çıkmada birbirlerine yardımcı olmayı ve ortak çıkarları korumayı amaçlamaktadır.

Bu son ziyaret de bu yakın işbirliğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretinin devamında, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin artırılması için bir dizi toplantı gerçekleşecek. Bu toplantıların iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceği bekleniyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com