DS 7 Opera e-Tense 4X4 360 Türkiye’de satışa çıktı

DS 7 model ailesinin en üst versiyonu olan “DS 7 Opera e-Tense 4X4 360”, Türkiye’de artık satışta. DS Performans tarafından geliştirilen araç, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi, daha geniş iz açıklığı ve daha alçak şasisiyle dikkat çekiyor. Dizel ve e-Tense seçenekli DS 7 modellerinin en üstüne konumlandırılan “4X4 360”, 360 hp gücüyle şarj edilebilen hibrit verimliliğini yeni bir seviyeye taşıyor. Araç, 100 km hıza 5,6 saniyede ulaşırken maksimum 235 km hıza ulaşabiliyor ve 100 km’de yalnızca 1,8 litre yakıt tüketiyor.

DS 7 Opera e-Tense 4X4 360, 4,593 mm uzunluğunda, 1,906 mm genişliğinde ve 1,625 mm yüksekliğinde olup, 2,738 mm’lik aks mesafesiyle geniş bir iç mekana sahip. Standart konumda, 555 litrelik bagaj hacmiyle tüm ihtiyaçları karşılayabilecek yükleme hacmine sahip araç, elektrikli ayarlanabilen sırtlık eğimi ve katlanabilen arka koltuk sırtlıklarıyla kademeli olarak genişletilebiliyor.

Formula E’deki iki adet çifte şampiyonluğuyla, DS Automobiles e-Tense teknolojisini seri üretim otomobillerine aktarıyor. 360 hp’lik versiyonun Grand Touring ruhu, DS Performans tarafından gerçekleştirilen özel geliştirmelerle desteklenirken, şasi 15 mm alçaltıldı, iz açıklığı önde 24 mm, arkada ise 10 mm genişletildi. Otomobilin yaya güvenliğine katkı sağlayan “Soft Nose” ön tasarımı ve elektrikli olarak açılıp-kapanan bagaj kapağındaki DS Performans logoları da ince detaylar arasına eklendi.

DS 7 Opera e-Tense 4×4 360’ta, 200 HP gücündeki benzinli motoru ile dört tekerlekten çekiş sağlayan ön ve arka akslardaki 110 ile 113 HP gücündeki elektrikli motorlar, şarj edilebilir hibrit segmentinde referans olacak bir güç-ağırlık oranı sağlıyor. Elektrik motorları ile 14,2 kWh kapasiteli batarya birleştiğinde, tamamen elektrikli olarak 62 kilometreye kadar menzil sunarken, otoyol koşullarında güvenli sürüş sağlayabilecek şekilde 140 kilometre elektrikli azami sürate erişebiliyor.

Zarif tasarımıyla öne çıkan DS 7, Opera tasarım konseptinde “bazalt siyahı” ve “yeni inci grisi” olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. Aracın iç tasarımında DS Automobiles uzmanlığı gözler önüne serilirken, koltuk tabanı ve sırtlığı tek bir deri parçasından ve dikişsiz tasarlandı. Koltuk, sıradan bir koltuğa kıyasla daha fazla malzeme kullanılarak, yüksek yoğunluklu köpükten üretildi. Daha yoğun malzeme sayesinde hem daha yüksek uzun yol konforu sağlanırken hem de yıllar geçse de formu korunuyor. Masaj, ısıtma ve soğutma işlevleri, koltuğun konforunu tamamlıyor.

Yeni modeldeki standart donanımlar; kamera destekli süspansiyon sistemi, ikinci seviye yarı otonom sürüş sistemi, bilgi-eğlence sistemi, yeni DS Pixel Led Vision 3.0 farlar, kamera ve radarla kontrol edilen aktif güvenlik freni, geri görüş kamerası, ön ve arka park sensörleri, ısıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar, elektrikli arka koltuk sırtlığı, otomatik klima kontrolü, ısıtmalı ön cam, panoramik açılır cam tavan, ses ve ısı izolasyonlu yan camları içeriyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com