Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu teröristi bulmanız gerekiyor” demişti! ABD’de Türkevi’ne saldıran zanlı Türk çıktı

ABD’nin New York kentinde, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğunun bulunduğu Türkevi’ne saldırı gerçekleştirildi. Elinde demir levye ile gelen bir kişi, Türkevi binasının camlarını kırdı. Olaya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD makamlarına seslenerek, “Türkevi orada size bir emanettir. Türkevi’nin camlarını levyeyle kıran bu teröristi bulmanız gerekiyor” dedi.

Zanlı’nın Kimliği Belirlendi

Türk makamları, gelen bir ihbar üzerine başlattığı inceleme sonucu zanlının kimliğini belirledi. Zanlının, geçen sene çıkış yaptığı Türkiye’de “yaralama, tehdit ve uyuşturucu bulundurma” nedeniyle adli sicil kaydı bulunan Giresun nüfusuna kayıtlı Recep Akbıyık olduğu tespit edildi.

Evsizler Barınağına Baskın Düzenlendi

Türk makamları, bilgileri New York Polis Teşkilatına iletti. New York polisi, bunun ardından soruşturmayı hızlandırarak dün şüphelinin kaldığı evsizler barınağına baskın düzenledi. Zanlının burada bulunamadığı bildirildi. Zanlı hakkında yapılan ihbarda, şahsın psikolojik sorunları olduğu kaydedildi. Zanlı Recep Akbıyık hala aranıyor.

Bu haber Türk Amerikan Medya Derneği (TAMDER) tarafından alıntılanmıştır. Kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com