Change Hilesine Takılmamak İçin Araç Alacaklara Uyarı

Konya merkezli 10 ilde düzenlenen ‘Fren’ operasyonunda yakalanan 115 araç ‘change’ yapılmak üzere piyasaya sürülmeden önce uzmanlar, ikinci el araç sektöründe yaşanan en büyük mağduriyetlerden birisi olan ‘change’ ile ilgili alınan araçların ekspertiz aracılığı ile kontrollerinin tam yapılması uyarısında bulundu. Araç alacak vatandaşlara uyarılarda bulunan oto ekspertiz uzmanı Şenol Uysal, ‘Change arabalarda genelde aracın kaportasına bakılması gerekiyor. Kaporta, motor aksamının kontrol edilmesi gerekiyor. Kesme, ekleme, araca dışardan bir müdahale var mı bunlara bakılması gerekiyor’ dedi.

“Change” adıyla bilinen bir işlemle ilgili olarak Konya merkezli 10 ilde gerçekleştirilen “Fren” operasyonunda 115 araç yakalandı. Aracı satışa çıkarmadan önce yapılan bu işlem, ikinci el araç sektöründe büyük bir sorun teşkil etmektedir. Uzmanlar, bu tür araçların tam kontrollerinin ekspertiz aracılığıyla yapılması gerektiğine dikkat çekmektedir. Oto ekspertiz uzmanı Şenol Uysal, araç alacak kişilere uyarılarda bulunarak, “Change” adı verilen bu işlemde genellikle aracın kaportasına bakılması gerektiğini söylemektedir. Kaporta ve motor aksamının kontrol edilmesi, araca başka bir müdahalenin olup olmadığının incelenmesi gerektiğini belirtmektedir.

Bu tür durumları belirlemek için ekspertiz kontrolleri önemlidir ve vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları önem taşımaktadır. “Change” ile ilgili daha fazla bilgi vermek ve önlem almak için uzmanlardan destek almanız önemlidir. Ancak yoğunlukla bu tür kötü niyetli işlemlerle karşılaşmamak için satın alacağınız araçların kontrollerini titizlikle yapmanız gerekmektedir. Kaporta ve motor aksamı başta olmak üzere aracınızın her yanını inceleyerek gizli müdahalelerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu şekilde mağduriyetlerin önüne geçebilir ve güvenli bir şekilde araç satın alabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com