Çatlak Apple Watch Ekranı Nasıl Onarılır?

Çatlak Apple Watch Ekranı Değiştirme İşlemi

Apple ürünleri genellikle sağlamlıkları ve yapı kaliteleriyle bilinirler. Popülerliği hızla artan Apple Watch, basınca dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve dayanıklıdır. Fakat bu durum her zaman için geçerli değildir. Dış koşullara bağlı olarak fiziksel hasarlar görebilir ve çatlak kırık bir ekran ile karşılaşabilirsiniz. Peki çatlak Apple Watch ekranını nasıl değiştirirsiniz? İşte dikkat etmeniz gerekenler:

Çatlak Apple Watch Ekranı Nasıl Değiştirilir?

Çatlak, kırık bir Apple Watch ekranını tamir ettirmek mümkün değildir. Bu nedenle en iyi çözüm, Apple yetkili bir onarım merkezine gitmektir. Standart garanti koşulları ekran onarımlarını kapsamaz, bu yüzden çatlamış veya kırılmış bir ekranın değiştirilmesi ücretli olarak yapılır.

Apple servis merkezlerine getirdiğiniz çatlak, kırık bir ekrana sahip Apple Watch için herhangi bir onarım yapılmaz. Bunun yerine, size yeni veya yenilenmiş bir Apple Watch verilir. Hasarlı olarak verdiğiniz saatiniz parçalara ayrılır ve kullanılabilir parçaları, yenilenmiş saatlerde tekrar kullanılır.

Çatlak Apple Watch Ekranını Değiştirmenin Maliyeti Nedir?

Apple Watch modelinize göre değişen garanti dışı ücretler belirlenir. Hasarlı bir Apple Watch’ın ekran değişim ücretleri, seri ve modele göre farklılık gösterir. Temperli camdan yapılmış bir ekran koruyucu, Apple Watch’unuzu düşürdüğünüzde ekranınızı koruyabilir. Sıfır risk almak istiyorsanız, koruyucu bir kılıf da kullanabilirsiniz. Ekran koruyucuları ve kılıfları oldukça uygun fiyatlıdır ve ekran kırıklarını önleyerek daha büyük masraflardan kaçınmanızı sağlar.

Apple Watch Ekran Değişimi Ücreti Nasıl Öğrenilir?

Apple Watch ekran değişim ücretleri, Apple’ın support.apple.com/tr-tr/watch/repair adresinden öğrenilebilir. Bu sayfaya girdiğinizde ücret tahmini al kısmında yer alan Servis türü bölümünde Diğer hasar‘ı seçin. Ürün ve aksesuar kısmından Apple Watch serisini, Model kısmından ise Apple Watch modelinizi seçip Ücret tahmini al butonuna tıklayın. Siz tahmini Apple Watch onarım ücreti gösterilecektir.

Sonuç Olarak

Apple Watch ekranının çatlaması veya kırılması durumlarında ekranın tamir edilemeyeceğini unutmayın. En iyi çözüm, yetkili bir Apple onarım merkezine gitmek ve ekranı değiştirtmekdir. Daha fazla tasarruf etmek için, ekran koruyucuları ve kılıflar kullanarak ekranınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com