BOTAŞ, şirketin Gazprom’a satılacağına yönelik iddiaları yalanladı

BOTAŞ’tan Gazprom Satışı İddialarına Yanıt

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), son günlerde Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom’un şirketi devralacağı yönündeki asılsız iddialara karşı halkı uyardı. BOTAŞ’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Türkiye’nin enerji sektöründeki öncü kamu kuruluşu olan BOTAŞ’ın Gazprom Şirketi dahil olmak üzere herhangi bir ülke veya şirkete satılması/devredilmesi iddialarının gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığı belirtildi.

Ayrıca açıklamada, dünyada benzeri görülmemiş bir enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, şirketin almış olduğu tedbirler sayesinde doğal gaz tedarikinde Türkiye’nin hiçbir sorun yaşamadığı vurgulandı. BOTAŞ’ın Türkiye’nin enerji arz güvenliğinin teminatı vasfını haiz bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğü, gerçekleştirdiği dev projeler ve yatırımlarla Türkiye’yi enerjide merkez ülke hedefine adım adım yaklaştırdığı belirtildi.

Ayrıca açıklamada, bu tür mesnetsiz iddiaların maksatlı ve planlı bir eylem olarak görüldüğü ve Enerji sektöründe spekülatif ve olumsuz etki yaratma amacı taşıyan, herhangi bir dayanağı olmayan, tamamen asılsız bu iddialara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. BOTAŞ, mesnetsiz iddialara karşı tüm yasal haklarını saklı tuttuğunu da belirtti.

Kaynak: AA / Fuat Kabakcı – Ekonomi

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com