BMW, Çin’de elektromobiliteye yatırım yapacak

BMW Çin’de Elektromobiliteye Daha Fazla Yatırım Yapacak

BMW Grubu’nun Çin’deki ortak girişimi BMW Brilliance Automotive Ltd. (BBA), şirketin 20. yıl dönümünü kutlayarak Çin’de elektromobiliteye daha fazla yatırım yapacağını ve yerelleştireceğini duyurdu. BBA tarafından Shenyang’da toplam 10 milyar yuan yatırımla kurulan yeni pil üretim tesisinin inşaatı başlatıldı. Inşa edilen bu 6. nesil yüksek voltajlı pil, Neue Klasse modeline güç verecek.

Yeni nesil elektrikli araç Neue Klasse, Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinin merkezi Shenyang’daki üretim üssünden 2026 yılında piyasaya sürülecek. 2010 yılından bu yana, üretim kapasitesi yılda 830.000 adede yükselen BMW Shenyang Üretim Üssü’ne ve projelerine yaklaşık 100 milyar yuan yatırım yapıldı.

Çin pazarı, BMW’nin öncelikli pazarlarından biri olarak kalacak. Çin’in modernizasyon yaklaşımı bile çevreyi ve koşulları önemli ölçüde değiştiriyor. Bu nedenle, yabancı şirketler için önemli bir yatırım fırsatı bulunuyor ve bu durum hem Çin’e hem de yatırımcılara kazan-kazan vadediyor.

Yalnızca 2022’de BBA’nın Çin’deki satın alma hacmi 73 milyar yuanı aştı ve bunun yüzde 60’ından fazlası Liaoning eyaletinde yapıldı. Böylece BMW, elektromobilite konusunda giderek büyüyen Çin pazarında gücünü artırıyor.

Kaynak: Xinhua / Otomobil.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com