Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

Android cihazları, Play Store ya da üreticinin kendi uygulama marketi dışındaki kaynaklardan APK dosyalarının yüklenmesini engelleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bu kısıtlama, kişisel verilerinizin ve cihazınızın, güvenilmeyen uygulamalardan kaynaklanan fidye yazılımları gibi çeşitli tehditlere karşı savunmasız kalmasını önlemek için yapılır.

Ancak, Android 8.0 sürümünden sonra bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme seçeneği değiştirildi. Herhangi bir yerden APK yüklemeye çalıştığınızda, sizi “Dış Kaynaklar”a yönlendiren bir açılır pencereyle karşılaşırsınız. Bu pencere ile uygulamayı engellenmeden gelecekteki yüklemelere izin verecek şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Ancak bu özellik, cihazınızın Android işletim sistemi sürümüne bağlı olarak farklılık gösterir. Android 8.0 veya sonrasına sahip olan cihazlarda, kurulum ekranından izin vermeniz gerekir. Ancak daha eski bir Android sürümü yüklü olan cihazlarda, kısıtlamayı Ayarlar’dan kaldırmanız gerekebilir.

Bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmak, cihazınızdaki herhangi bir hasar veya veri kaybı riskini beraberinde getirir. Bu nedenle, güvenilir kaynaklardan uygulama indirmek ve yüklemek her zaman daha doğru bir tercih olacaktır.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com