Beyrut toplantısı ifşa oldu! Hamas'ın İsrail'e yönelik Aksa Tufanı operasyonunda İran parmağı

Hamas’ın İsrail’e yönelik Aksa Tufanı operasyonunda İran’ın parmağı olduğuna yönelik iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Konuya ilişkin detaylı bir analiz hazırlayan ABD merkezli Wall Street Journal gazetesi, İranlı güvenlik yetkililerinin, operasyonun planlanmasında Hamas’a yardımcı olduklarını ve kararın İran Devrim Muhafızları subaylarının, Hamas ve Hizbullah dahil İran destekli 4 militan grubun temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda alındığını öne sürdü.

Son zamanlarda Hamas’ın İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği saldırılar konuşulmaya devam ediyor. Wall Street Journal gazetesinin hazırladığı analize göre, İran güvenlik yetkilileri Hamas’a operasyonun planlanmasında yardımcı olmuş ve kararın İran Devrim Muhafızları subaylarının, Hamas ve Hizbullah gibi İran destekli militan grupların temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda alındığı iddia ediliyor.

İddialara göre, İran’ın Hamas’a desteğinin üzerinde duruluyor ve İran Devrim Muhafızları subaylarının, Hamas’ın yanı sıra Hizbullah ve diğer İran destekli militan gruplarla yapmış olduğu toplantıda operasyon kararının alındığı belirtiliyor.

Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırılarının arkasındaki bu iddialar, bölgedeki gerginliği artırmış durumda. Ancak, operasyonun detaylarına dair net bir kanıt bulunmamaktadır ve İran tarafı da bu iddiaları reddetmektedir.

Sonuç olarak, Wall Street Journal gazetesinin iddialarına göre, İran’ın Hamas’a operasyonun planlanmasında yardımcı olduğu ve kararın İran Devrim Muhafızları subaylarının bir toplantıda alındığı öne sürülüyor. Ancak, bu iddialar kesin kanıtlarla desteklenmemektedir ve İran tarafı da reddetmektedir. Durumun netliğe kavuşması için daha fazla bilgi gerekmektedir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com