Beşiktaş ve Trabzonspor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların salt çoğunluk elde edememesi üzerine Türkiye, yeni Cumhurbaşkanını belirlemek amacıyla yeniden sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanan bu durum, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 2. tur oylaması için oy verme işleminin 17.00’de sona ermesiyle son buldu. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı.

İlk tebrik mesajı Trabzonspor Kulübü’nden geldi. Bordo-Mavililer, “Büyük bir demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda milletimizin teveccühüyle yeniden bu göreve seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, ülkemizin yeni yüzyılında bağımsızlığımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün daha da güçlendirilmesi amacıyla yapacağı çalışmalarda başarılar diliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev alacak tüm milletvekillerimizi de kutluyor, sonuçların ülkemizin istikbali için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ardından Beşiktaş Kulübü, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ederiz” başlığıyla bir paylaşım yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bugün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminde aziz milletimizin teveccühleriyle yeniden Cumhurbaşkanımız seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Beşiktaş Camiası olarak tebrik eder, yeni dönemin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada ise Haberler.com’un yaptığı anket dikkat çekti. “Sizce Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?” sorusu, sosyal medya kullanıcılarının büyük ilgisini çekti.

Kaynak: Haberler.com, Ömer Özarslan

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com