Apple Watch i Simgesi Nedir?

Apple Watch, son yılların en popüler akıllı saati olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, saatin küçük ekranı nedeniyle simgeleri tanımak özellikle yeni kullanıcılar için zorlayıcı olabiliyor. Bu yazımızda Apple Watch’i simgesinin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Apple Watch’ta daire içine alınmış i simgesi bilgi anlamına gelir. Bu simge, eşleştirme ekranında görüntülenir ve sağ alt köşede küçük “i” harfi bulunan bir daire içinde yer alır. Ayrıca, iPhone’unuzdaki Watch uygulamasında da bu simgeyi görebilirsiniz.

İlk kez bir Apple Watch kullanmaya başladığınızda, öncelikle bir iPhone ile eşleştirmeniz gerekiyor. Eşleştirme işlemini otomatik olarak yapabilirsiniz veya “i” simgesini kullanarak manuel olarak başlatabilirsiniz. Saat ekranının sağ alt köşesinde i simgesini göremiyorsanız, bunun nedeni muhtemelen Apple Watch’un hala iPhone’unuzla eşlenmiş olmasıdır. Bu durumda endişelenmeniz gerekmez.

Bir bildirim veya bilgi mevcut olduğunda, bilgi simgesi görünür. Ayrıca, ekranı açtığınızda da bu simge karşınıza çıkabilir. Bu simge, Apple Watch’un ilk sürümü olan watchOS 1’de 2015 yılında kullanılmaya başlandı.

Eğer Apple Watch’unuzu yeniden eşleyecekseniz veya eşlemek istiyorsanız, saatin üzerindeki “i” simgesini kullanarak manuel olarak işlemi başlatabilirsiniz. Böylece Apple Watch’unuz saatinizle senkronize olacak ve size yeni özellikler sunacak.

Apple Watch’un küçük ekranı nedeniyle simgeleri tanımak zor olsa da, i simgesinin ne işe yaradığını ve yönlendirmeleri takip ederek saatinizi kolayca eşleyebileceğinizi umuyoruz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com