Apple Pencil Uyumlu iPad’ler!

Apple Pencil, çizim ve yazma işlemleri için tasarlanan bir dijital kalem olarak karşımıza çıkmaktadır. Apple tarafından istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz bu kalem manyetik özellikli bir konektör ile iPad’inize bağlanır ve kablosuz şarj edilir. Apple Pencil’ın iki nesli bulunmaktadır. İkinci nesil kalemin özelliklerinden biri Çift Dokunma’dır. Bununla birlikte, her iki nesil kalemde de farklı cihazlarla uyumlu olarak çalışmaktadır.

Apple Pencil 1. Nesil yuvarlak bir tasarıma sahip olup parlak beyaz plastikten yapılmıştır. Bir Lightning konektörünü kapatan bir kapak ile birlikte gelmektedir. Şarj etmek için kapak çekilerek iPad’in şarj etme konektörüne takılması gerekmektedir. Apple Pencil 2. Nesil ise yuvarlanmayı önlemek için düz bir tasarıma sahiptir ve manyetik konektör ile iPad’inize bağlanır. Çift Dokunma özelliğine sahip olan Apple Pencil 2 ile son kullanılan araca geri dönebilir, mevcut araç ile silgi arasında geçiş yapabilir ya da renk paletini görüntüleyebilirsiniz.

Her ne kadar çoğu iPad Apple Pencil ile uyumlu olsa da, Apple Pencil’ın her iki sürümü de her iPad modeliyle uyumlu değildir. Ayrıca, Apple Pencil uyumlu iPad seçerken cihazınızla çalışanı seçmek önemlidir. Her iki sürümden yalnızca biriyle uyumlu olan herhangi bir iPad modeli bulunmaktadır. iPad’lerde Apple Pencil çalışmaz ise iPad mini (2., 3. ve 4. nesil), iPad mini 5. nesil, iPad (5. nesil), iPad Air (1. nesil) ve iPad Air 2’de uyumsuzluk bulunmaktadır.

Apple Pencil fiyatları 1. Nesil için 2.199 TL, 2. Nesil için 2.649 TL olarak belirlenmiştir. En uygun fiyatlı Apple Pencil uyumlu iPad modeli ise 8. Nesil iPad’dir. Depolama kapasitesine göre fiyatı 6.650 TL ila 13.000 TL arasındadır.

Sonuç olarak, Apple Pencil uyumlu iPad’lerde kullanılabilen bu dijital kalem yazma ve çizim işlemlerinde oldukça kullanışlıdır. Her ne kadar her iPad modeli ile uyumlu olmasa da, doğru cihaz ile kullanıldığında işlevselliği oldukça yüksektir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com