Android Tablette Kullanılmayan Uygulamaları Silmenin 3 Yolu!

Tabletinizde yer açmak ve performansını artırmak için kullanılmayan uygulamaları silmek oldukça önemlidir. Bu yazımızda Android tablette kullanılmayan uygulamaları silmenin üç farklı yolunu ve silinemeyen sistem uygulamalarından nasıl kurtulabileceğinizi öğreneceksiniz.

Uygulamaları doğrudan ana ekrandan veya tabletinizdeki uygulama çekmecesinden silebilirsiniz. Uygulama çekmecesini açın ve kaldırmak istediğiniz uygulamayı basılı tutun. Basılı tutarken parmağınızı hafifçe hareket ettirin ve parmağınız hala basılıyken uygulama simgesini üst kısımda çıkan Kaldır bölgesine sürükleyin ve parmağınızı kaldırın.

Diğer bir seçenek ise Ayarlar’ı açarak Depolama’ya dokunup Diğer Uygulamalar’a girerek artık kullanmadığınız büyük uygulamaları kaldırmaktır.

Tablette kullanılmayan uygulamaları silmenin bir başka yolu da tabletinizde yerleşik olarak gelen Dosyalar uygulamasını kullanmaktır. Dosyalar uygulamasında kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak bulup bunları kaldırmanıza olanak tanıyan bir sihirbaz bulunur.

Ancak bazı uygulamaları kaldırmak mümkün değildir. Özellikle sistem uygulamalarını ve önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırmak mümkün değildir. Bu tür uygulamalar tabletin daha iyi çalışması için kritik öneme sahiptir.

Sonuç olarak, tabletinizde yer açmak için kullanılmayan uygulamaları silmeniz oldukça önemlidir. Uygulamaları doğrudan ana ekrandan veya uygulama çekmecesinden, Depolama bölümünden veya Dosyalar uygulaması ile silebilirsiniz. Ancak sistem uygulamalarını ve önceden yüklenmiş uygulamaları kaldıramayacağınızı unutmayın.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com