Android Tablet Ekranı Dönmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Tabletler de dahil olmak üzere birçok cihazda ekran döndürme sorunu yaşanabiliyor. Bu sorunların çözülmesi için birkaç yöntem bulunuyor. Genellikle video izlerken veya oyun oynarken kullanabileceğimiz ekran döndürme, dikey ve yatay olarak içeriği görüntülemek için son derece kullanışlı bir işlevdir. Ancak, otomatik olarak dönmemesi durumunda oldukça can sıkıcı bir hal alabilir.

Android Tablet Ekranı Dönmüyor, Neden❓

Ekran dönmeme sorununun birkaç sebebi olabilir. Bunlar arasında, döndürme işlevinin devre dışı bırakılması, yazılımın güncel olmaması ve uygulama çakışmaları yer alabilir. Ne sebepten olursa olsun, sorunun çözümü için birkaç düzeltme yöntemi bulunuyor.

Ekran Döndürme Sorunu Nasıl Çözülür❓

Tablet ekranı dönmemesi sorunu için bazı çözüm önerilerimiz şöyle:

1. Tableti yeniden başlat: Tableti yeniden başlatmak, sorunları basit bir şekilde çözebilir.

2. Otomatik döndürmeyi etkinleştir: Otomatik döndürme varsayılan bir özellik değildir. Manuel olarak etkinleştirilmesi gerekir. Android tabletlerde otomatik döndürme işlevini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz: Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekranı otomatik döndür. Zaten açık olan bir özelliğin kapatılıp tekrar açılması da sorunu çözebilir.

3. Ekrana dokunmadan döndür: Ekrana dokunmadan, tableti döndürmeyi deneyin.

4. Uygulama içi ekran döndürme seçeneğini kullan: Bazı uygulamalar tablete özgü yönlendirmeleri olmayabilir. Uygulama içi ekran döndürme seçeneğini kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

5. Tableti güncelle: Yazılımdaki hataların giderilmesi için tabletin güncellenmesi gerekebilir.

6. Son yüklenen uygulamaları kaldır: Otomatik döndürmenin yalnızca belirli bir uygulamayı yükledikten sonra çalışmamaya başlaması, sorunun sebebi de olabilir. Son yüklenen uygulamaların kaldırılması sorunu çözebilir.

7. Tableti kalibre et: Sorun hala çözülmediyse, Android’in kalibrasyon aracını kullanarak dahili ivmeölçeri ve G-sensörünü yeniden kalibre edebilirsiniz.

8. Tablet onarım için gönder 🛠️: Hiçbir yöntem işe yaramazsa, sorunun nedeni donanım arızası olabilir. Cihazın yetkili bir müşteri servis merkezine götürülmesi gerekebilir.

Tablet ekranının dönmemesi sorunu bir hayli can sıkıcıdır. Ancak yukarıda belirttiğimiz yöntemler ile sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com