Android Rehberindeki Aynı Kişileri Birleştirmenin 3 Yolu!

Android telefonlarda zaman zaman rehberde aynı kişiler farklı kopyalarda görünebilir ve bu durum oldukça rahatsız edici olabilir. Kişinin hangi numarasının doğru olduğu konusunda kararsız kalınabilir ve manuel olarak her kopyayı silmek de oldukça zaman alıcı bir işlem olabilir. Ancak, rehberdeki yinelenen kişileri birleştirmek oldukça kolaydır ve aşağıdaki yöntemlerle yapılabilir:

Google Kişiler Uygulamasını Kullanarak Tekrarlanan Kişileri Birleştirme

Birçok Android telefon modeli Kişiler uygulamasında, yinelenen kişileri birleştirme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenek, tüm kişileri tarar ve tercihinize göre yinelenen kişileri birleştirmenizi sağlar.

Öncelikle, Kişiler uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Ardından, Kişileri Yönet seçeneğini seçin ve Tekrarlanan Kişileri Birleştir seçeneğine dokunun. Burada, isterseniz yinelenen adları, isterseniz tekrarlanan numaraları birleştirebilirsiniz.

Eğer telefonunuzda böyle bir seçenek yoksa, Google Kişiler uygulamasını yükleyerek yinelenen kişileri birleştirebilirsiniz. Kişiler uygulamasını başlatın ve doğru Google hesabına oturum açtığınızdan emin olun. Daha sonra, Düzeltin ve Yönetin sekmesine dokunarak Birleştir ve Düzelt seçeneğine tıklayın. Rehberdeki tekrarlanan kişiler görüntülenecektir ve isterseniz tüm kişileri birleştirebilirsiniz.

Gmail Üzerinden Rehberdeki Aynı Kişileri Birleştirme

Bu yöntem, telefon verileriniz Gmail’de aktif olarak senkronize edildiğinde kullanılabilir. Kişiler, cep telefonunuzdan oturum açmış olduğunuz bir Gmail hesabıyla senkronize edilebilir.

mail.google.com adresine girin ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesini tıklayarak Kişiler’i seçin. Sol menüden Birleştir ve Düzelt seçeneğine dokunarak yinelenen kişileri birleştirebilirsiniz.

Bu yöntem, rehberdeki aynı kişilerin farklı kopyalarını birleştirmek için oldukça etkilidir. Aynı zamanda, telefonunuzda gereksiz girişlerin önlenmesi için arada sırada Birleştir ve Düzelt seçeneğini kullanmanız önerilir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com