Android Fastboot Nedir, Fastboot Moddan Nasıl Çıkılır?

Android telefonunuzun Fastboot moda nasıl gireceği ve bu moddan nasıl çıkacağı konusunda bilgi sahibi değilseniz endişelenmeyin. Fastboot (Hızlı başlatma), Android SDK Platform Tools koleksiyonunun bir parçasıdır ve verileri doğrudan telefonunuzun flash belleğine yazmak için kullanılabilir. Fastboot modu, cihazlara resmi yada resmi olmayan Android sürümlerini yüklemek için genellikle kullanılır. Cihazınızın performansından memnun değilseniz ve üzerinde bazı değişiklikler yapmanız gerekiyorsa Fastboot modunu kullanabilirsiniz.

Her markanın FastBoot moda giriş yöntemi farklı tuş kombinasyonlarıyla sağlanmaktadır. Telefonu tamamen kapatmanız ve herhangi bir USB bağlantısı kurmamanız gerekiyor. Daha sonra telefonunuzun markasına göre uygun tuş kombinasyonunu kullanarak Fastboot moduna girebilirsiniz. Ancak pek çok telefon üreticisi, son kullanıcının fastboot kullanımını ve temel flash dosyalara erişimini engelleyebiliyor. Eğer telefonunuzda Fastboot moda giremiyorsanız, Android SDK’yı resmi Android Developers sitesinden edinebilirsiniz.

Telefonun Android fastboot modunda takılıp kalması sorunu, genellikle cihazlarını rootlamış olanların başına gelir. Normal şartlar altında, telefonunuz kurtarma moduna nasıl girerse girsin, bu moddan kolayca çıkıp telefonu normal moda başlatabilirsiniz. Bunun için telefonun güç düğmesini kapatana kadar basılı tutmanız yeterlidir. Bunu yapmanıza rağmen hala Fastboot modunda takılı kalan Android cihazınız varsa Android Multi-Tool veya Minimal ADB and Fastboot Tool gibi ek araçlardan faydalanabilirsiniz.

Fastboot veri kaybına yol açmaz ve genelde sorunsuz çalışır. Ancak, bir cihazın Fastboot moda girmesi birçok kullanıcının sistem dosyalarına müdahale etmesine izin verir, bu nedenle işlemleri dikkatli yapmanız önemlidir.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com