Altının gram fiyatı 1.260 lira seviyesinden işlem görüyor

Altının Gram Fiyatı 1.260 Liradan İşlem Görüyor

Cuma günü altın ons fiyatlarındaki yükselişe paralel olarak altının gram fiyatı da yükseldi ve günü yüzde 1,1 artışla 1.260 liradan tamamladı. Haftaya yatay bir seyirle başlamasının ardından saat 10.10 itibarıyla önceki kapanışa paralel 1.260 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.070 lira, Cumhuriyet altını da 8.370 liradan satılıyor.

ABD’deki Borç Krizi Etkisi

Analistler, ABD’deki borç krizine ilişkin belirsizliklerin devam etmesinin riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturduğunu belirterek, ülkenin 1 Haziran itibarıyla borçlarını ödeyemeyebileceği ihtimalinin piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırdığını aktardı. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın cuma günkü açıklamalarında Fed’in faiz artışlarını durdurabileceği sinyali verdiğini ifade eden analistler, Powell’ın bankacılık sektöründeki gelişmelerin kredi koşullarının sıkılaşmasına katkıda bulunduğunu ve faiz oranlarının normalde olması gerektiği kadar yükselmesinin gerekmeyebileceğini söylediğini kaydetti.

Teknik Açıdan Altın Ons Fiyatı

Analitstler, Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi verileri ile birlikte ABD’nin borç krizine ilişkin haber akışının takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.970 ve 1.960 doların destek, 1.980 ve 1.990 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydediyor.

Özetle

Altın ons fiyatındaki yükselişin etkisiyle altının gram fiyatı da yükselişte. ABD’deki borç krizi belirsizliği ise riskli varlıkları etkiliyor. Analistler, bu belirsizlik nedeniyle piyasalarda fiyatlamaların zorlaştığını ifade ediyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com