Alkollü sürücü yol bakım işçilerinin arasına daldı: 4 işçi hayatını kaybetti

Maltepe’de meydana gelen korkunç bir trafik kazasında, alkollü bir sürücü, yol bakımı yapan işçilerin arasına daldı. D-100 Karayolu’nda meydana gelen olayda, Atilla Mert Çukacı’nın iddia edildiği gibi makas atarak ilerlerken, kontrolü kaybetmesi sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yol bakım ve onarım ekibinin arasına girdi. Otomobil, yolu kapatmak için konulan dubaları ve bariyerleri aşarak yolda bakım ve onarım yapan işçilere çarptı ve 4 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi ise yaralandı.

Kaza, 00.30 sıralarında Ankara istikametinde D-100 Karayolu Bostancı mevkii’nde meydana geldi. Kaza sırasında karayolunu kullanan görgü tanıkları, otomobilin makas atarak ilerlediğini ve yolda çalışan işçileri mahvettiğini söyledi.

Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrolde, İBB’ye bağlı olarak çalışan yol bakım onarım işçilerinden Sinan Demirok, Mehmet Alptekin, Hamdi Alptekin ve Barış Ten’in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralanan 1 işçi ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazaya neden olan otomobilin sürücüsü Atilla Mert Çukacı, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Yapılan ölçümde sürücünün alkollü olduğu tespit edildi. Kaza sırasında sürücü ile birlikte otomobilde bulunan kadın da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kaza nedeniyle Ankara istikametinde D-100 Karayolu trafiğe kapatıldı. Cenazelerin kaldırılmasının ve yolda temizlik yapılmasının ardından trafik akışı normale döndü. Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7888

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com