Açılışını Bakan Varank duyurmuştu! OPPO’nun Tuzla fabrikası sessiz sedasız kapandı

OPPO’nun Türkiye’deki tesislerinde üretime başladığı 2021 yılında üretim durması ile gündeme gelmişti. Yapılan açıklamalara göre en az 6 ay boyunca üretim yapılmayacağı belirtildi. Uzun bir sessizliğin ardından ise dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, OPPO’nun 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu tesisindeki üretimin beklenen seviyede gitmediğini aktardı. Bunun sonucunda küresel kriz gerekçesiyle şirket yaklaşık 500 işçiyi işten çıkardı. OPPO’nun, Türkiye’deki üretimini ise sessiz sedasız durdurduğu belirtildi.

OPPO, Türkiye’deki üretimini sonlandırdıktan sonra gözünü Mısır’a dikti. Şirket, Mısır’daki üretim tesisini 20 milyon dolarlık yatırımla kuracak ve 650 kişiye istihdam sağlayacak.

OPPO’nun Türkiye’deki yatırımları hakkında AKP’li Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Global markaların ülkemize olan ilgisi her geçen gün artıyor.” diyerek açılışı duyurmuştu. Ancak OPPO’nun Türkiye’deki üretimini durdurması sonrasında sessizlik hakim oldu.

OPPO’nun Türkiye’deki üretimini durdurması, şirketin Mısır’daki üretim tesislerini kurmaya yönelmesi ile birlikte gündemdeki yerini koruyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com