2 Adımda Telefonda Ekran Döndürme Nasıl Yapılır?

Smartphone cihazları artık hemen hemen herkesin elinde. Bu cihazlar üzerinden yapılan işlerin bir kısmı ise ekranın döndürülmesine dayanıyor. Hem iPhone hem de Android telefonda varsayılan olarak açık gelen ekran döndürme özelliği, bazen istenmeyen durumlara neden oluyor. Bu yazımızda, hem Android hem de iPhone cihazlarda ekran döndürme özelliğini nasıl kullanabileceğinize dair bilgi ve ipuçları paylaşacağız.

Telefonunun ekranına dokunmayın

Döndürmeye çalışırken telefonunuzun ekranına dokunmamaya dikkat edin. Ekrana dokunursanız telefonunuz ekranın dönmesini engelleyecektir. Parmaklarınızla telefonunuzun ekranı arasında boşluk bırakın ve ardından telefonu yan yatırın.

Telefonu yeniden başlatın

Öncelikle, otomatik döndürme seçeneğini açık konumda tutun. Telefonunuzun ekranı hala dönmüyorsa, telefonu kapatıp tekrar açmayı deneyin. Böylece problem çözülebilir.

Telefonu güvenli modda başlatın

Yeniden başlattıktan sonra Otomatik döndürme hala çalışmıyorsa, telefonu Güvenli modda açarak tekrar deneyin. Güvenli moda alındığında, telefonunuza yüklü uygulamalardan bir tanesi problem yaratabilir. Bunun sebebini bulmak için uygulamaları son yükleme sırasına göre kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Uygulama uyumluluğunu kontrol edin

Telefonunuzun varsayılan yönlendirme seçeneğine uymayan uygulamalar vardır; bu, otomatik döndürme seçeneğini etkinleştirmiş olsanız bile bu uygulamaların dönmediği anlamına gelir. Bunun için uygulamaların ayarlarına giderek ekran döndürme özelliğini açmayı deneyin.

Telefonu güncelleyin

Telefonunuzun işletim sisteminin güncel tutulması önemlidir. Daha yeni yazılım sürümleri, mevcut hataları düzeltir ve yeni özellikler getirir.

Ekran döndürme uygulaması kullanın

Otomatik döndürme, telefonunuzda çalışmazsa, bir ekran döndürme uygulaması kullanmayı deneyin. Bazı uygulamalar, telefonunuzun sistemine güvenmeden otomatik döndürme özelliğini kullanmanıza izin verir. Bu uygulamaları Play Store’da bulabilirsiniz.

Ekran döndürme özelliği tüm uygulamalarda çalışmıyor, neden?

Bazı uygulamalar ekran döndürme özelliğini desteklemez veya devre dışı bırakılmış olabilir. Bu durumda, uygulamanın ayarlarına giderek ekran döndürme özelliğini açmayı deneyin.

Sonuç olarak, ekran döndürme özelliği günümüzde oldukça kullanışlı bir özellik haline geldi. Ancak, bazen bu özellik istenilen şekilde çalışmayabilir. Yukarıdaki bilgilere uyarak, telefonunuzun ekran döndürme özelliğini kolayca kullanabilirsiniz.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
Articles: 7890

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş kingroyal giriş kingroyal meritking meritkingadres.com